Mikado

Web Arayüz

MikadoWeb yazılımı ile Sağlık Bakanlığı ‘ndan temin edilen kurumsal kimlik bilgileri ile HES kodlarının sorgulanmasını, raporlanmasını ve geçişlerin sınırlandırılmasını sağlayabilirsiniz.

Yetki verdiğiniz personeller herhangi bir kuruluma gerek duymaksızın web üzerinden programa erişebilecekler. Programı tüm personellerinize açıp herkesin kendi giriş-çıkış saatlerini görmesini sağlayabilirsiniz.

Yetki verilen personelleriniz, yine yetki verdiğiniz personellerin kayıtlarına erişebilecekler. Bu kayıtlar üzerindeki haklarını (okuma/yazma/değiştirme)da yine siz belirleyebileceksiniz. Örneğin A departman yöneticisi sadece ona bağlı olan personellerin kayıtlarını görebilsin, değiştirebilsin gibi.

Farklı kullanıcılara farklı yetkiler vererek onay mekanizması oluşturabilirsiniz. Örneğin A personeli mesai yaptığında veya izin kullandığında yöneticisi onaylasın/tanımlasın, bu onay/tanım yöneticisinin onayına düşsün, onun onayladıkları da insan kaynaklarının onayına düşsün. Bu şekilde 3 kademeli onay işlemlerini web üzerinden yapabilirsiniz.

Mikado Puantor Giriş-Çıkış ekranında kayıtlar çalışma durumuna göre (Eksik kart basma-devamsız-eksik giriş çıkış vb) filtrelenemiyor iken Mikado Web üzerinde giriş çıkış ekranında bu kayıtlar filtrelenebiliyor.

Web kullanılıyor ise giriş/çıkış işleme, analiz vb. işlemler belirli periyotlarda sistem tarafından otomatik olarak yapılıyor. Kullanıcının raporlama sırasında tekrardan analiz/işleme yapmasına gerek kalmıyor.

Günlük devam kontrol listeleri /onay bekleyen kayıtlar raporu / içerdekiler raporu sistem tarafından mail olarak gönderilmektedir. İçerde kalması gereken süreden fazla kalan örneğin çalışması 11 saati aşan personeller mail olarak gönderilmektedir. İstirahat sonrası işbaşı yapan personeller işyeri hekimine mail olarak gönderilmektedir. İzinde bulun personellerin turnikeden geçişi / kart basması engellenebilmektedir.

Web üzerinden alınan raporlar Mikado Puantor yazılımından alınan raporlara göre oldukça hızlı. Mikado Puantor’de yaklaşık 20-25 dakika süren bir rapor. Web üzerinden 1 dakika gibi kısa bir sürede alınabiliyor.
X